Komatsu potřebuju bagr

V pondělí začne oprava dálnice D6 u Nového Strašecí, provoz bude omezený

Nové Strašecí (Rakovnicko) 16. září (ČTK) - V pondělí začne oprava dálnice D6 u Nového Strašecí na Rakovnicku ve směru na Prahu, provoz bude omezený. V obou směrech povede jedním jízdním pruhem. Hotovo by mělo být za 35 dní, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Silničáři budou pracovat mezi 32. a 25. kilometrem dálnice. "Předmětem zakázky je mimo opravy asfaltobetonové vozovky v délce 6670 metrů, která již v inkriminovaném úseku vykazuje různě závažné poruchy, také úprava nezpevněné krajnice a dle aktuálního stavu i pročištění příkopů," popsal Buček. Počítá se též s obnovou dopravního značení a výměnou a doplněním svodidel. Úpravy se budou týkat i části mimoúrovňové křižovatky na 32. kilometru.

Součástí prací bude odfrézování asfaltu a položení nových konstrukčních vrstev vozovky. Opravena bude i krajnice.Předpokládaná hodnota zakázky přesahovala 95 milionů korun, nejlevnější nabídka dodavatelů z celkem osmi doručených činila zhruba 52 milionů korun. Zhotovitelská firma tedy opravu udělá přibližně o 40 milionů levněji.