Cime 3 kvartal 2024

V pondělí bude zahájena oprava silnice z Moravského Berouna na Opavu

Olomouc 12. května (ČTK) - Provoz na hlavním silničním tahu I/46 z Moravského Berouna na Olomoucku ve směru na Opavu od pondělí zkomplikuje oprava více než čtyři kilometry dlouhého úseku. Řidiči tam kvůli ní budou muset odbočit na objízdnou trasu. Rekonstrukce silnice skončí v polovině července, sdělil dnes ČTK Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic.

"V pondělí zahajujeme plánovanou opravu silnice I/46 z Moravského Berouna po hranici Olomouckého kraje. Směrem na Opavu a zpět bude proto platit úplná, čili obousměrná uzavírka nahrazená objízdnou trasou vedoucí severně po silnicích I/45 a I/11 přes Bruntál a Horní Benešov," uvedl Mazal. Stavební práce na hlavním silničním tahu podle Mazala potrvají do poloviny července. Stavební firma vymění asfaltové vrstvy a provede lokální opravy, které vyžadují hlubší zásah.

V opravovaném úseku silnice I/46 dlouhém 4,5 kilometru jsou tři mostní objekty a devět propustků. "Nezávislou diagnostikou byla zjištěna přítomnost hloubkové koroze. Dalšími důvody kompletní opravy jsou evidované trhliny, olámané části vozovky a porušení krajnic," řekl Mazal. Oprava silnice z Moravského Berouna po hranici kraje bude stát zhruba 28,9 milionu korun bez DPH.