Komatsu potřebu bagr

V poděbradské ZŠ na Žižkově budou děti od září cvičit v nové nafukovací hale

Poděbrady (Nymbursko) 1. července (ČTK) - V Poděbradech přes léto postaví v areálu základní školy T. G. Masaryka na Žižkově novou nafukovací halu, od září by v ní měli cvičit žáci základní školy a další sportovci. Hala zakryje sportovní areál školy, který tak bude k využití i v zimních měsících. Hala město vyjde zhruba na 5,5 milionů korun, postaví ji společnost Calypso Group, řekl dnes novinářům starosta města Jaroslav Červinka (STAN).

V zimě je podle Červinky pro děti složité dostávat se z odlehlého Žižkova do jiného krytého sportoviště ve městě. "Součástí areálu školy je hřiště, které mohly děti dosud využívat jen v letních a podzimních měsících, zároveň jsme řešili prostor na házenou, která potřebuje minimální rozměr hřiště 40 metrů," řekl Červinka. Nafukovací hala je dlouhá 45 metrů. Součástí stavby bude dešťová kanalizace, přívod plynu a elektřiny.

V poděbradské městské části Žižkov přibylo během posledních let zhruba 420 nových bytů. Obě poděbradské základní školy sídlí poblíž centra města a odlehlejší Žižkov má pouze pobočku jedné z nich s prvním stupněm. Do osmi tříd sem chodí zhruba 180 dětí. Město plánuje zřejmě dostavbou k nynější budově prvního stupně školy stavbu nové samostatné základní školy.