Komatsu potřebu bagr

V Poděbradech příští rok dostaví sportovní areál Na Ostende

Poděbrady (Nymbursko) 25. srpna (ČTK) - V Poděbradech na Nymbursku příští rok dostaví sportovní areál Na Ostende vedle sportovní haly a zimního stadionu, přibydou čtyři nová hřiště, sprinterská rovinka a odpočinková zóna. Poděbradský hokejový klub získal na výstavbu od Národní sportovní agentury (NSA) dotaci ve výši 22 milionů korun, město doplatí 11 milionů korun. Nová sportoviště by měla být v provozu příští rok, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Červinka.

Na podzim by město mělo vybrat firmu, která práce provede, sportoviště by měla být dokončena nejpozději do června příštího roku. Podle Červinky se původní rozpočet kvůli navyšování cen stavebních materiálů navýšil z 25 milionů na 33 milionů korun.

Součástí areálu bude víceúčelové hřiště, travnaté hřiště s umělým povrchem, hřiště na hokejbal, dvě hřiště na basketbal, sprinterská rovinka, přírodní travnatá plocha a zastřešená odpočinková zóna. Hřiště budou moci lidé využívat celoročně, při stavebních pracích chce město připravit místo na prodloužení veřejného osvětlení.

Ještě letos začnou v Poděbradech také s rozsáhlou rekonstrukcí sokolovny, na kterou dostal poděbradský Sokol od NSA dotaci na stavební úpravy budovy a přebudování staršího sálu na moderní gymnastický. Dotace pokryje 70 procent z celkových 8,5 milionů korun nákladů, zbytek doplatí město.