Komatsu potřebuju Bagr

V Pardubickém kraji bylo zahájeno i dokončeno nejvíc bytů za deset let

Pardubice 15. srpna (ČTK) - V Pardubickém kraji bylo v prvním pololetí ve srovnání se stejným obdobím v minulosti zahájeno i dokončeno nejvíc bytů za deset let. Do konce června začala v kraji stavba 1048 bytů, což je meziroční nárůst o 15 procent. Dokončeno bylo 891 bytů, o 71 procent víc než ve stejnou dobu předchozího roku. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Zahájená bytová výstavba rostla v celé republice i ve všech okresech Pardubického kraje. Nejvíc bytů se začalo stavět na Svitavsku, nejnižší počet bytů mělo Pardubicko.

V regionu Pardubic se naopak dokončilo nejvíc bytů, nejméně jich pak bylo na Orlickoústecku. Přibližně třetinu ze zahájené i dokončené bytové výstavby v kraji tvořily byty v nových bytových domech. Z dat ČSÚ vyplývá, že v kraji se v pololetí zahajovaly a dokončovaly byty nad republikovým průměrem.

V celém Česku zahájily stavební firmy v letošním prvním pololetí stavbu 5497 bytů v bytových domech, meziročně o 8,2 procenta méně. Nejvíce jich bylo v Praze, kde jejich počet stoupl proti stejnému období loni o 18 procent na 2348. Počet zahájených staveb rodinných domů v ČR meziročně vzrostl o 4,7 procenta na 10.246.