husqvarna

V Ostravě se začnou stavět další nájemní byty

 

Ostrava 15. května (ČTK) - Město Ostrava hledá dodavatele pro výstavbu bytového domu Residence Janáčkova s 26 nájemními byty, který bude v centru. Objekt by mohl být hotov na jaře 2021, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO).

Město mělo na projektu spolupracovat s centrálním městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, který ale podle primátora od svého záměru ustoupil a nechce se podílet ani na dalším z chystaných bytových projektů. Důvodem je podle Macury jejich finanční náročnost.

V Ostravě je nyní několik projektů, které by měly zvýšit počet bytů určených pro nájemní bydlení. Aktuálně se pracuje na přestavbě domu v Husově ulici, který v minulosti sloužil jako kancelářské prostory. V památkově chráněné budově nedaleko magistrátu vznikne 23 bytů.

Podobně město začalo předělávat i objekt ve Střelniční ulici, kde má být 11 bytů. "Už jsme byli ve výstavbě, nicméně zbankrotoval zhotovitel, takže budeme teď hledat nového, který by tu stavbu dokončil," uvedl Macura.

Dalších 85 bytů by mělo vzniknout nedaleko Masaryková náměstí, jde o bytový komplex Nové Lauby. "Minulý týden bylo vydáno územní rozhodnutí a město zahájilo výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace a soutěžíme zhotovitele (další části) archeologického průzkumu," uvedl Macura.

Nejméně připravena je zatím výstavba bytového domu na křižovatce ulic Kostelní a Biskupcova, jehož podoba vzešla z architektonické soutěže. Mělo by tam být 37 bytů. Podobně jako v případě projektu Nové Lauby ale město zvažuje variantu, že by pro projekt hledalo soukromého investora. Byty by ale měly zůstat nájemní. Město předpokládá, že bytové projekty by se postupně mohly budovat v následujících třech letech. Městských bytů je aktuálně v Ostravě kolem 13.000