husqvarna

V Ostravě se chystá výstavba multifunkční sportovní haly

Ostrava 1. července (ČTK) - Město Ostrava připravuje výstavbu multifunkční sportovní haly s kapacitou 3000 diváků. Vznikne rekonstrukcí bývalé haly pro autobusy s přístavbou tréninkového centra a dalšího zázemí. Hala bude mít parametry pro konání mezinárodních sportovních akcí, budou se v ní ale konat i kulturní události. Předpokládá se, že náklady na stavbu dosáhnou 600 milionů korun. Novinářům to dnes řekla primátorova náměstkyně Andrea Hoffmannová (Piráti).

Stavět by se podle ní mělo začít příští rok, hala by mohla být dokončena v roce 2023. Určena bude především pro míčové sporty, jako basketbal, volejbal nebo florbal. "Doplní sportovní infrastrukturu v Moravskoslezském kraji, tak aby kraj a město Ostrava dále byly organizátorem velkých sportovních akcí," řekla Hoffmannová. Uvedla, že podobná hala městu chybí.

Město a kraj projekt připravují ve spolupráci se společností ČSAD Ostrava. Město do něj vloží až 200 milionů korun a kraj 80 milionů. Největším dílem by měla přispět Národní sportovní agentura. Hoffmannová řekla, že město s agenturou o podpoře jedná zatím s pozitivními výsledky.

"Naším úkolem je vložit halu a pozemek cca ve výši 50 milionů korun do projektu, potom zpracovat samotný projekt a pak se spolupodílet na provozu haly," řekl Tomáš Vrátný, předseda představenstva společnosti Ostra Group, do které ČSAD Ostrava patří. Hoffmannová řekla, že město se na provozování haly bude podílet, přičemž by s tím nemělo mít žádné další náklady.

Náměstkyně řekla, že v původní hale ČSAD je výborná základna, která se dá použít. "Je to úprava velké haly pro autobusy, která potom bude sloužit jako hlavní hala. Vedle ní bude dostavěno tréninkové centrum a další zázemí," řekla.

Hala je v Moravské Ostravě vedle obchodního centra Futurum. Hoffmannová řekla, že město u projektu řešilo i dopravu a parkování a také plány v okolí, kde se chystá například stavba koncertní síně. Pro auta lze využít právě i parkoviště u obchodního centra.

"V současné době je zpracována podrobná architektonická studie a dokončena dokumentace pro zahájení procesu posouzení vlivu na životní prostředí," řekl Vrátný. Jsou podle něj připraveny podklady pro rychlé zahájení prací na dokumentaci pro územní rozhodnutí a pro stavební povolení.

Uvedl, že vnitřek haly už je podrobně rozpracován. Finální návrhy venkovní podoby haly se dokončují a mohou se ještě upravovat.

Vlastimil Vyplel kš