Cime 1 kvartál 2024

V Ostravě se bude opravovat část Těšínské ulice a rampa na sjezdu z Rudné

Ostrava 21. října (ČTK) - Podnik Ostravské komunikace bude příští týden opravovat silnice na dvou frekventovaných místech v Ostravě. Obě opravy budou znamenat dočasné omezení pro řidiče a dotknou se i hromadné dopravy. V pondělí začne v Porubě velkoplošná oprava jižní rampy na křížení Rudné ulice s ulicí 17. listopadu. Od úterý se bude opravovat Těšínská ulice u kruhového objezdu u Penny v Radvanicích. Obě opravy potrvají do 27. října. ČTK to dnes sdělila mluvčí podniku Eva Kijonková.

Na sjezdu z Rudné ulice ve směru od Opavy na Havířov budou silničáři frézovat povrch vozovky a pokládat živici a následné na silnici zalijí pracovní spoje. "Pro řidiče to bude znamenat, že se nebude dát odbočit z Rudné na Klimkovice. Na ty je vyvede dočasné dopravní značení," uvedl vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

Část Těšínské ulice v Radvanicích bude uzavřená. Oprava se dotkne i autobusových linek číslo 28, 29, 30, 38, 71 a 74, které nepojedou na zastávku U Švasty. Objížďkami pojedou i příměstské linky. "Na příměstských linkách ale zůstávají zachovány stávající zastávky, jen je potřeba počítat s tím, že cesta autobusem možná potrvá o něco déle," uvedl Svoboda.