Cime 3 kvartal 2024

V Opavě začne v únoru stavba náhradní ledové plochy

Opava 3. ledna (ČTK) - V Opavě začne v únoru stavba náhradní ledové plochy. Bruslaři a hokejisté ji budou využívat po dobu rekonstrukce zimního stadionu. Půjde o mobilní zařízení kryté velkým stanem za 26 milionů korun. Město bude chtít plochu využívat i v budoucnu. ČTK to dnes řekl mluvčí města Roman Konečný.

Plocha vznikne v areálu bývalé společnosti Květena, na místě zbouraných skleníků. "Na podzim 2022 začala příprava stavby náhradní ledové plochy o rozměrech 26 na 56 metrů, která bude umístěna ve velkém stanu. Vedle toho pak bude i zázemí hokejového klubu sestavené z kontejnerů," řekl Konečný.

Součástí projektu je i chladící agregát a osvětlení haly. "Náhradní ledová plocha bude využívána hokejovým klubem po dobu rekonstrukce zimního stadionu. Následně se uvažuje o jejím využití pro bruslení školáků, klubů a veřejnosti," dodal. Na místě bude pět let, do té doby chce magistrát najít nový prostor. Ustoupit musí plánované stavbě fotbalového hřiště. Kluziště bude v provozu jen přes zimní měsíce, chlazení přes léto by bylo příliš nákladné.

Na březen se plánuje zkušební provoz. Vše se připravuje v návaznosti na chystanou rekonstrukci zimního stadionu, která má začít v dubnu. Po dobu oprav budou týmy, které ledovou plochu využívaly, improvizovat. Kromě dočasně vybudované ledové plochy budou využívat i okolní zimní stadiony.

Opavský magistrát před časem zrušil výběrové řízení na firmu, která zajistí rozsáhlou rekonstrukci zimního stadionu přibližně za 260 milionů korun. Do soutěže se sice přihlásili tři zájemci, žádný z nich ale ve druhém kole nepodal cenovou nabídku. Důvodem byla podle uchazečů krátká doba určená na realizaci stavby. Město tak vyhlásilo novou soutěž.