Cime 2 kvartál 2024

V okolí Šlapanic začíná druhá etapa výstavby cyklostezek

Šlapanice (Brněnsko) 8. března (ČTK) - V okolí Šlapanic na Brněnsku přibudou další kilometry cyklostezek. Dobrovolný svazek obcí Šlapanicko na konci února podepsal smlouvu s firmou SWIETELSKY stavební. Stavba druhé etapy cyklostezek propojí Jiříkovice s Blažovicemi a Prace s Kobylnicemi. Nyní se vytyčují sítě a trasy cyklostezek, hotové mají být na podzim, řekl ČTK manažer svazku Rudolf Staněk.

"V polovině března budou následovat zemní práce. Cyklostezka Jiříkovice - Blažovice povede v trase bývalé polní cesty, která zde historicky vedla. Celková délka je podle projektu 1467 metrů. Současně s tím začnou práce na trase Kobylnice - Prace. V Kobylnicích se bude napojovat na již hotovou cyklostezku do Ponětovic. Její délka je 2313 metrů. Náklady jsou dohromady 18,9 milionu korun," uvedl Staněk.

První etapa výstavby cyklostezek skončila po 14 měsících loni v září. Nové jsou úseky spojující Slatinu se Šlapanicemi, Ponětovice s Kobylnicemi, Kobylnice se Sokolnicemi a Sokolnice s Telnicí. Celková délka je 6,75 kilometru a náklady činily téměř 50 milionů korun. Většinu hradila dotace, kterou má svazek předběžně schválenou i na třetí etapu výstavby. Začít má příští rok a propojí obce Podolí, Velatice, Tvarožná, Sivice, Pozořice a Kovalovice.