Komatsu potřebu bagr

V noci na sobotu začne demolice starého nadchodu nad průtahem Litomyšlí

Litomyšl (Svitavsko ) 3. března (ČTK) - V noci na sobotu 5. března začne demolice starého nadchodu nad silnicí I/35 v Litomyšli na Svitavsku. Frekventovaný průtah městem se uzavře v 22:00 a bude neprůjezdný až do neděle. Informovalo o tom město. Na původním místě nechá radnice postavit za 45 milionů korun nový moderní nadchod s prosklenými stěnami a výtahem.

Dělníci už rozebrali historické schodiště k nadchodu. Stavební firma má dokončit bourání konstrukce v neděli 6. března dopoledne, pak skončí i uzavírka silnice I/35. Do té doby budou řidiči jezdit po objízdných trasách. Jeden směr bude přes Smetanovo náměstí, druhý po ulici T. G. Masaryka.

Nadchod je z roku 1977, město jej chce nahradit moderní prosklenou stavbou. Stupně původního schodiště stavební firma použije při stavbě nového nadchodu. Bude z betonu a s prosklenými stěnami. Uvnitř bude osvětlení a malé vyhlídky na historické jádro Litomyšle. Podobu nové, subtilnější konstrukce schválili památkáři. Bezbariérová stavba bude stát 45 milionů korun, město na ni získá od Státního fondu dopravní infrastruktury až 32 milionů korun.

Stavba nového nadchodu přinese dopravní omezení, ale již bez objížděk. Stavbaři dočasně zaberou až dva pruhy silnice I/35. Práce mají být hotové na konci letošního léta.