Cime 2 kvartál 2024

V Neratovicích vznikne za 51 milionů korun komunitní bydlení pro 12 lidí

Neratovice (ČTK) - V Neratovicích vznikne za 51 milionů korun komunitní bydlení pro 12 lidí z centra sociálních služeb Rybka, tedy pro klienty s kombinovaným, tělesným a mentálním postižením. Výstavbu dnes schválili krajští radní. Je naplánovaná v letech 2025–2027, informoval ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.

Stavbě bude předcházet demolice současného objektu v Neratovicích. "Cílem projektu je tzv. humanizace poskytování sociálních služeb, tedy přizpůsobení služeb individuálním potřebám jednotlivých klientů," uvedl krajský radní pro sociální služby Martin Hrabánek (ODS). Dodal, že komunitní styl bydlení jim umožní žít v přirozeném prostředí při zachování vysoké úrovně sociálních služeb. Kraj počítá s tím, že využije peníze z Národního plánu obnovy, a to 44 milionů korun.

Rybka je příspěvková organizace zřízená Středočeským krajem. Jejím posláním je umožňovat lidem s mentálním a kombinovaným postižením žít v přirozeném prostředí. Provozuje dva druhy služeb: Domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení.