Komatsu potřebu bagr

V nemocnici Jičín začnou práce na novém pavilonu za více než 318 mil.Kč

Hradec Králové 20. srpna (ČTK) - V areálu krajské Oblastní nemocnici Jičín začnou v nejbližších dnech práce na novém pavilonu za více než 318 milionů korun. Společnost Geosan Group, která vyhrála veřejnou soutěž na vybudování nového multifunkčního pavilonu, dnes od zástupců Královéhradeckého kraje převzala staveniště, informoval ČTK mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Práce začnou demolicí nevyužívaného pavilonu A, hotovo by mělo být v dubnu roku 2023.

"V novém multifunkčním pavilonu najdou zázemí laboratoře, onkologický stacionář nebo například oddělení hematologie," uvedl první náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

Stavební práce vyjdou na 318 milionů korun bez DPH. Kraj počítá také s pořízením náhradního zdroje elektrické energie a soutěžit bude i vybavení nové budovy. Na celou investici krajští zastupitelé v září loňského roku uvolnili z rozpočtu 622 milionů korun.

"Oblastní nemocnice Jičín je komplexní nemocnice, které chybí prostory pro centrální laboratoře a vyšetřovací metody. Nový pavilon zajistí moderní zázemí právě pro tato oddělení a nabídne tak vyšší komfort pro pacienty i personál nemocnice," uvedl v tiskové zprávě radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink (HDK).

V podzemním podlaží nového objektu vzniknou kromě laboratoří a magnetické rezonance také skladové prostory, strojovny a šatny pro personál. V prvním nadzemním podlaží bude transfúzní stanice, hematologie, odběrový úsek a interní ambulance a poradny.

"Ve druhém patře pavilonu projekt počítá s centrem klinických laboratoří a ve třetím s hemodialýzou. Ve čtvrtém patře bude mít zázemí stacionář onkologie, v pátém budou prostory pro provozní technologie budovy," uvedl Lechmann.

Součástí projektu je také vybudování jednopodlažního spojovacího koridoru, který naváže na tzv. krček mezi pavilony D a E.

Přestavba pavilonu A není jedinou krajskou investiční akcí v jičínské nemocnici za poslední dobu. Kraj nedávno dokončil rozšíření hlavního vjezdu s novou lékárnou, která dosud v nemocnici chyběla.

Vedení kraje uvedlo, že modernizace krajských nemocnic je jednou z jeho hlavních priorit. Vedle investic do jičínské nemocnice jsou dalšími důležitými akcemi kraje modernizace nemocnic v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Náchodě a Dvoře Králové nad Labem.