Komatsu potřebu bagr

V neděli skončí po několika měsících oprava dálnice D8 u Prahy

Úžice (u Prahy) 10. listopadu (ČTK) - V neděli skončí po několika měsících oprava dálnice D8 u Prahy mezi druhým a 12. kilometrem. Směr na Prahu bude bez dopravních omezení už v pátek, směr na Ústí nad Labem od nedělního rána, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí zhotovitelské společnosti Eurovia Iveta Štočková. Na opravách se podílela také společnost Strabag.

Opravy dálnice začaly letos v červenci. Práce byly rozděleny do několika navazujících etap, aby bylo možné zachovat průjezd místem v režimu 2 + 2 jízdní pruhy. Postupně stavbaři opravili povrch dálnice na obou jejích polovinách včetně mimoúrovňové křižovatky Úžice, popsala Štočková.

Náklady činily 359 milionů korun bez DPH. "Jednalo se o poměrně náročnou opravu, neboť šlo o úsek s vysokou intenzitou provozu a vysokým podílem nákladní dopravy," doplnil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký. Úsekem denně projede v průměru 48.000 vozidel, z toho jsou téměř jedna třetina těžká nákladní auta.

Součástí prací byla kompletní rekonstrukce vrstev vozovky, nezbytná obnova podloží a odvodnění dálnice, výměna svodidel, oprava příslušenství u mostů a oprava SOS hlásek. Nové je také vodorovné značení.