husqvarna

V Moravskoslezském kraji začne v březnu rekonstrukce tří mostů

Ostrava 8. března (ČTK) - Správa silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) začne v březnu rekonstruovat v regionu tři mosty. Opravovat se budou mosty v Polance nad Odrou, Staré Vsi nad Ondřejnicí i v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku. Celkově půjde o opravy za více než 200 milionů korun. Novinářům to dnes sdělila mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Most v ostravském městském obvodu Polanka nad Odrou je ve špatném stavebně technickém stavu. "Téměř šedesátimetrový most proto bude kompletně zdemolován a nahrazen novým. Stavět se bude za úplného vyloučení silničního provozu, doprava bude odkloněna a řidiči budou muset jezdit po objízdné trase," uvedl ředitel SSMSK Tomáš Böhm. Stavba za 52,4 milionu korun by měla být hotova letos v říjnu a její součástí bude také výstavba cyklistické trasy, kterou zaplatí město Ostrava.

Rekonstruovat se bude také most přes Lubinu z roku 1908 v Košatce, místní části Staré Vsi nad Ondřejnicí. Také v tomto případě ho kvůli špatnému technickému stavu bude nutné zbourat a nahradit novým. Rovněž v tomto místě budou řidiči muset využívat objízdné trasy. Stavba za 60,1 milionu korun by měla skončit v říjnu.

Na dvě stavební sezony je pak plánována rekonstrukce mostů v Dolním Sklenově, místní části Hukvald na Frýdecko-Místecku. Přes 80 let staré mosty jsou ve špatném stavu, během dvou let se chystá výstavba nových mostních objektů, nahrazen bude menší i větší most. Letos bude rekonstrukce znamenat omezení pro vozidla nad 3,5 tuny, příští rok ale po objízdných trasách povede veškerá doprava. Práce za 91,7 milionu korun mají skončit příští rok v listopadu. Správa silnic spravuje v kraji 1141 mostů, 79 procent z nich je podle mluvčí v bezvadném až uspokojivém stavu. Na opravy a rekonstrukce mostů vydává kraj v průměru 270 milionů korun ročně.