Cime 3 kvartal 2024

V Lysé nad Labem pokračuje stavba sportovní haly, město doufá v dotaci

Lysá nad Labem (Nymbursko) 28. října (ČTK) - V Lysé nad Labem na Nymbursku pokračuje stavba sportovní haly zhruba za 120 milionů korun. Město čeká na vyhlášení dotačního titulu, ve kterém by mohlo zažádat o dotaci. Původně zamýšlený dotační titul byl zrušen. Pokud by město dotaci nezískalo, zaplatí stavbu ze svého rozpočtu, bude ale muset odložit dvě až tři jiné investiční akce, řekl ČTK starosta Karel Otava (ČSSD).

"Je to nejdražší investice, kde jsme spoléhali, že dostaneme dotaci přes Národní sportovní agenturu, bohužel ta výzva byla zrušena. My jsme se měli přihlásit do další výzvy, ale Národní sportovní agentura vypsala výzvu tak, že když žádá město nebo obec, tak musí mít sportovní halu pronajatou na deset let nějaké sportovní organizaci," řekl Otava.

Město se snažilo přesvědčit několik spolků, aby si halu pronajalo, žádný spolek ale o pronájem neprojevil zájem, město tak o dotaci nemohlo žádat. Nyní tedy čeká na vyhlášení dalšího dotačního titulu.

"Hrubá stavba roste, do zimy bychom to chtěli mít pod střechou," řekl Otava. Stavbu ale komplikuje situace na stavebním trhu, kdy je nedostatek materiálu a jsou vysoké ceny. Musely se mimo jiné měnit druhy stavebního materiálu podle jejich dostupnosti.

Město stavbu haly, která ve městě chybí, připravovalo řadu let. Stát bude v Komenského ulici poblíž základní školy. V hale budou sportovat nejen žáci blízkých škol, ale také veřejnost. Její součástí bude též menší víceúčelový sál, zasedací místnost, šatny, dílna pro správce, kavárna a další zázemí. Hlavní plochu bude možné rozdělit na dva sektory, což umožní současné provozování dvou různých aktivit. Komplex bude bezbariérový a obnova čeká i jeho okolí včetně zeleně.