husqvarna

V Luhačovicích dokončili nový most z Družstevní ulice k Zahradní čtvrti

Luhačovice (Zlínsko ) 25. prosince (ČTK) - V Luhačovicích na Zlínsku dokončili nový most z Družstevní ulice směrem k Zahradní čtvrti. Na webových stránkách města o tom informoval místostarosta Jiří Šůstek (KDU-ČSL). Náklady na stavbu byly téměř 18 milionů korun, šlo o letošní největší investici města.

"Nový most je již otevřen, i když zatím jde stále o průjezd stavbou. V souvislosti s tím byly od 20. prosince obnoveny i linky autobusové dopravy na zastávkách Zahradní čtvrť a Družstevní," uvedl Šůstek. Nový most přinese podle zástupců města také bezpečnější dopravu pro řidiče i pro pěší, je širší a nechybí na něm samostatná část určená pro chodce, která na původním mostu nebyla.

Stavební práce začaly letos v létě. Původní most byl již delší dobu v havarijním stavu a oprava nebyla z ekonomického ani praktického hlediska možná. To, že je potřebná kompletní výměna mostu, odborníci zjistili při pravidelných kontrolách. Bylo třeba most strhnout a vybudovat novou konstrukci. Na místě byla po dobu stavby umístěna dočasná lávka pro pěší.