Komatsu potřebu bagr

V Liberci budou o účasti v e-aukcích na koupi nemovitostí rozhodovat jen radní

Liberec (ČTK) - V Liberci budou o účasti v internetových aukcích na koupi nemovitostí rozhodovat zkušebně jen radní města. Dosud k tomu potřebovali souhlas zastupitelstva. Náměstek primátora Adam Lenert (ANO) to dnes pro ČTK zdůvodnil tím, že termíny pro přihlášení do e-aukcí bývají krátké a svolávat jen kvůli jedinému bodu zastupitele je nehospodárné.

"Proto si to rada na rok na zkušenou vzala do své kompetence," řekl Lenert. Předání této pravomoci radním ve čtvrtek odsouhlasilo zastupitelstvo města, proti nebyl nikdo. Konkrétně k tomuto kroku vede radnici, že Česká pošta prodává pobočky, které opustila. "My samozřejmě chceme být připravení je koupit, pokud bude za zajímavou cenu některá z těch poboček," uvedl náměstek primátora.

Radnice vychází z měsíc staré zkušenosti, kdy v e-aukci pošta nabídla ke koupi pobočku v liberecké čtvrti Vesec. Pokud by se chtěl Liberec do této soutěže přihlásit, museli by se mimořádné sejít zastupitelé. Primátor je tehdy nakonec nesvolal, neboť městu cena za veseckou pobočku připadala příliš vysoká. Dům s vyvolávací cenou 8,7 milionu korun se v aukci neprodal, za stejnou cenu ho nyní pošta zkouší prodat podruhé. Podle Lenerta za tuto cenu o ni nemají zájem. "Vidíme to tak, že by měla být výrazně nižší," řekl. Za odpovídající považuje cenu o třetinu až polovinu nižší.

Pro nákup nemovitostí nestanovili zastupitelé města radním žádný limit. Podle Lenerta to není potřeba. "My jsme se rozhodli, že strop nedáme, a je to z toho důvodu, že na fondu pro výkup nemovitostí je 15 milionů korun. Takže pokud by se jednalo o vyšší cenu nemovitosti, tak bychom s tím stejně museli do zastupitelstva," dodal.