Cime 3 kvartal 2024

V květnu začne oprava severní lávky na železničním mostě

 
 

Praha 17. dubna (ČTK) - V květnu začne oprava severní lávky pro pěší na železničním mostě mezi Podskalím a Smíchovem. Práce by měly být dokončeny v září a náklady jsou několik milionů korun. ČTK to dnes řekla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK), která lávku opraví. Lávka je ve špatném stavu. Město již nechalo opravit jižní lávku, kterou zprovoznilo loni v říjnu. Lávky na mostě byly kvůli havarijnímu stavu uzavřeny v prosinci 2017.

"V současné době se uskutečňují přípravné práce a se začátkem rekonstrukce počítáme v květnu. Práce máme naplánovány do září," řekla mluvčí. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) ČTK sdělil, že před opravou je třeba počkat na vypnutí plynovodu, který po mostě vede. Náklady opravy podle něj budou 12,5 milionu korun.

Opravena bude konstrukce lávky, její povrchy i schodiště, a to stejně, jako tomu bylo v případě jižní lávky. Špatný stav obou lávek odhalila kontrola v roce 2014.

Železniční most je dlouhodobě ve špatném stavu. Správa železniční dopravní cesty, které most patří, v minulosti odhadovala životnost mostu při dosavadním zatížení na asi 30 let. V minulosti se objevily návrhy na jeho zbourání a výstavby repliky. O budoucnosti mostu ještě nebylo rozhodnuto.