husqvarna

V květnu začne na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně stavba vodního biotopu

Zlín 27. dubna (ČTK) - V květnu začne v Centrálním parku na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně stavba vodního biotopu o rozloze 1000 metrů čtverečních. Počítá se také se zpevněním ploch, zbudováním vyhlídkové lávky i finální modelací terénu. Prostor bude doplněn o nový atypický mobiliář a rozsáhlé výsadby zeleně, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

"Centrální park na Jižních Svazích o rozloze dvanáct hektarů bude touto poslední etapou dokončen do plánované podoby. Těmito stavebními pracemi bude završeno naše společné úsilí o vytvoření celistvé parkové plochy, které bylo zahájeno již v roce 1995," uvedl náměstek primátora Bedřich Landsfeld (STAN).

Do jezírka bude svedena voda ze střech okolních bytových domů. "Srážková voda bude přivedena samostatnou dešťovou kanalizací do akumulační nádrže, jejíž pomocí bude ve vodním biotopu udržována stálá hladina. Srážková voda bude využívána nejen jako zdroj pro vodní biotop, ale v letních měsících bude sloužit pro zálivku stromových výsadeb," uvedl mluvčí. Nádrž bude také napájena z podzemního vrtu.

"Doba výstavby je naplánována na 12 měsíců, a tak již v létě roku 2022 budou moci obyvatelé největšího zlínského sídliště trávit volné chvíle v zelené oáze. Pro možnost odpočinku bude park doplněn o moderní mobiliář," uvedl Landsfeld. Jezírko však nebude určeno ke koupání. Již dříve radnice uvedla, že náklady budou téměř 23 milionů korun bez DPH.