Mercedes

V Kroměřížské nemocnici začala rekonstrukce porodních sálů za asi 12 mil.Kč

Kroměříž 6. srpna (ČTK) - V Kroměřížské nemocnici začala rekonstrukce porodních sálů. Jejich modernizace vyjde na asi 12 milionů korun. Provoz porodnice se nezastavil, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Veronika Slaměnová.

"Veškeré zázemí jsme přestěhovali na oddělení šestinedělí, kde maminky v tuto chvíli stráví celou dobu svého pobytu - od příjmu přes porod až po propuštění. Na oddělení jsou přesunuty porodní boxy a jsou k dispozici s veškerým potřebným zázemím, takže se maminky nemusejí obávat, že se budou pohybovat na staveništi. Chybí pouze relaxační vana," uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Vacula. K dispozici je nadále i nadstandardní pokoj.

Stavební práce potrvají asi pět měsíců, jde o největší investiční akci nemocnice v letošním roce. "Již dnes v naší porodnici maximálně podporujeme přirozený porod a máme maximální snahu ženám co nejvíce evokovat domácí prostředí, zajistit vysokou míru individualizace a soukromí při porodu. A věříme, že jakmile bude rekonstrukce hotová, komfort připomínající domácí prostředí bude ještě větší," uvedl Vacula.