Komatsu potřebu bagr

V Kolíně u vlakové zastávky vznikne pěší zóna, práce potrvají do konce roku

Kolín (ČTK) - Kolín začne v červenci s přebudováním části Sokolské ulice a ulice Nad Zastávkou nedaleko vlakové zastávky na pěší zónu. Stavební práce potrvají zhruba do poloviny prosince. Část ulice mezi sokolovnou a budovou ZUŠ bude od 3. července uzavřená. Úprava má zjednodušit pohyb chodců, kteří Sokolskou procházejí například na vlakovou zastávku a dál na Kmochův ostrov. Práce budou stát asi 9,2 milionu korun, provede je společnost Sates Čechy, řekla ČTK mluvčí města Šárka Hrubá.

Radnice nechala část ulice mezi sokolovnou a budovou ZUŠ kvůli velkém dopravnímu zatížení v roce 2018 zjednosměrnit. Na vydlážděnou pěší zónu se nyní promění úsek až ke křižovatce u domova pro seniory. "Lidé, kteří budou směřovat na vlak, od vlaku či procházejí přes lávku na Zálabí, se již nebudou muset vyhýbat autům, ale místo bude komfortní, bezpečné a přívětivé pro všechny chodce," uvedlo město na webu. Pěší zóna bude u sokolovny oddělená sloupky. Součástí prací bude i obnova veřejného osvětlení.

Kompletní rekonstrukcí v Kolíně aktuálně prochází také ulice Třídvorská na Zálabí. Část silnice je nyní zcela uzavřena, řidiči musí využít objízdné trasy.