V Jeseníkách vzniká přírodní wellness resort Lesní stráně v hodnotě půl miliardy. Spotřebu pokryjí z 50 procent obnovitelné zdroje energie

Brno, 29. listopadu 2022 - V Jeseníkách v blízkosti obce Ostružná a lyžařského areálu Ramzová začala výstavba prémiového holiday resortu. Aparthotel Lesní stráně budují developerské společnosti DOMOPLAN a MyResorts, které patří do skupiny FIPOX. Společně s 54 apartmány nabídne služby pětihvězdičkového hotelu. Součástí horského projektu o investičním objemu necelé půl miliardy korun bude také přírodní wellness centrum, jehož část je koncipována přímo v lese.

„Lesní stráně představují další z našich prémiových projektů, které připravujeme na českých horách. Jeseníky jsou nádhernou oblastí, turisticky jednou z nejvyhledávanějších u nás. Chceme proto lidem nabídnout to pravé místo pro relaxaci, s celou řadou prvotřídních služeb - od concierge, recepce, zážitkové restaurace s barem, venkovních grill pointů až po lesní wellness. Poptávka po těchto typech holiday resortů, kde mají lidé možnost kdykoliv během roku strávit dovolenou ve vlastním apartmánu s veškerým klientským servisem, je rok od roku větší,popisuje zakladatel developerských společností Tomáš Vavřík.

Lesní stráně, které vznikají na místě bývalého ski resortu, nabídnou 54 apartmánů o dispozicích 1+kk až 3+kk. Necelá polovina z nich je určená k prodeji, zbylé budou po dokončení nabízeny k pronájmu prostřednictvím dceřiné společnosti DOMOPLAN Assets. Samotní majitelé apartmánů získávají služby na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Zajištěnou mají jejich údržbu po celý rok. Součástí služeb je také zajištění pronájmu

nebo služby finančního a právního poradenství spojené s koupí, dále také propagace aj.

Areál horského resortu počítá také s kinosálem, společenskou hernou, dětským koutkem s herní místností nebo i venkovní workoutovou zónou s lezeckou stěnou, letním kinem či posezením s grill pointy.

Wellness zóna ukrytá v srdci lesa

Vzhledem k horské poloze se přírodní prvky promítají do samotné podoby celého resortu. Interiéry společných prostor i jednotlivých apartmánů tvoří kombinace materiálů dřeva a betonu v podobě dřevěných lamel, tmavé břidlice, recyklované stavební suti nebo terazza. Unikátností, která doplňuje horský charakter resortu, je pak i wellness zasazené do nitra přírody.

„Lesní wellness se skládá z pěti privátních domků a rituální sauny. V každém z nich je jiná procedura od aromaterapie, masáží až po bylinné koupele. Každý z nich také odkazuje na jeden z hlavních přírodních elementů - oheň, zemi, kov, vodu a dřevo. Hranici mezi interiérem a lesním prostředí stírají velkoformátové prosklené stěny,popisují koncept přírodního wellness hlavní designérky Lesních strání Dagmar Fredholm Zvoníčková a Ivana Linderová z ID Studia.

Další část wellness centra se zážitkovým bazénem, třemi druhy saun, masážní místností a fresh barem se nachází uvnitř aparthotelu.

Solární panely i zelené střechy. Resort je z poloviny energeticky soběstačný

Kromě zelených střech budou mít Lesní stráně i vlastní fotovoltaiku, bateriové úložiště pro akumulaci, tepelná čerpadla nebo dobíjecí stanice pro elektromobily a jízdní kola. Až 50 procent spotřeby budou pokrývat právě obnovitelné zdroje energie. Takto vyrobená energie bude směřovat na zajištění společných prostor nebo i provoz wellness centra, jehož bazén bude navíc vyhříván za pomoci tepla z kuchyňského provozu. Se zpětným využitím se počítá také u dešťových a odpadních vod z apartmánů.

Aparthotel Lesní stráně jsou dalším projektem, který společnosti DOMOPLAN a MyResorts společně v Jeseníkách připravují. Již dříve realizovaly horské apartmány Filipovice, které byly v roce 2018 oceněny jako Realitní projekt roku Olomouckého kraje.

V jejich sousedství pak plánují i Starou poštu, prémiový aparthotel v prvorepublikovém stylu. Výstavbu dalšího aparthotelu Bukovka, moderního zimního střediska alpského typu, pak chystají v Orlických horách nedaleko lyžařského resortu Červené Vody.

O SPOLEČNOSTI MyResorts

Společnost MyResorts, s.r.o, působící na trhu od roku 2020, zajišťuje jako jediná v České republice komplexní služby v oblastech developmentu, cestovního ruchu, realitních služeb a správy investic. V jedinečných lokalitách na českých horách a chorvatském pobřeží staví ve spolupráci se společností DOMOPLAN holiday resorty v podobě horských aparthotelů a přímořských apartmánových vil s osobitou a prvotřídní architekturou.

Kromě samotné výstavby projektů MyResorts obstarává veškerý servis resortů s concierge službami, a to včetně apartmánů, jejichž údržbu zajišťuje v době nepřítomnosti majitelů. Zároveň také nabízí komplexní finanční služby a poradenství v podobě koupě, dlouhodobého pronájmu či prodeje apartmánů a celkovou správu investovaných finančních prostředků do jednotlivých projektů společnosti.

V současné době MyResorts realizuje horský resort v Jeseníkách, kde v oblasti Ramzová-Ostružná staví aparthotel Lesní stráně, jehož součástí bude také speciální lesní wellness. V lokalitě Filipovic navazuje na horské apartmány Filipovice, které jsou v provozu od roku 2020 a které byly oceněny jako realitní projekt roku 2018 v Olomouckém kraji, připravovaným prémiovým aparthotelem Stará pošta v prvorepublikovém stylu. Nový resort chystá také v Orlických horách, kde vybuduje v moderním duchu alpských středisek aparthotel Bukovka. V Chorvatsku na ostrově Pag aktuálně MyResorts připravuje přímořský holiday resort Mandre.  

Od roku 2022 je MyResorts členem skupiny FIPOX.

O SPOLEČNOSTI DOMOPLAN

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních projektů. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. V roce 2017 začala společnost jako jeden z prvních českých developerů systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky. Zaměřuje se na prémiové lokality v oblasti Jeseníků a Orlických hor.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019. Cenu absolutního vítěze odborné poroty za Realitní projekt roku 2021 obdržela Rezidence Starý pivovar, porotou oceněná zároveň jako nejlepší projekt v rámci Jihomoravského kraje.

V současné době patří DOMOPLAN mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví rezidenci Pekárenský dvůr, projekty Starý pivovar (v lokalitě Králova Pole), Příční, Bratislavská (v lokalitě Zábrdovice) a Nová Líšeň. Kromě Brna začal realizovat projekty i v Čechách, kde ve středočeském Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi připravuje rezidenční bydlení Na Mariánské cestě. Vedle toho buduje dva horské resorty v Jeseníkách a chystá další projekt aparthotelu ve Skiresortu Bukovka v Orlických horách. Své působení DOMOPLAN rozšiřuje také do zahraničí, kde na chorvatských ostrovech Pag a Hvar chystá postavit holiday resorty. Rezidenční bydlení plánuje vybudovat i v Srbsku, konkrétně v Bělehradu.

Od roku 2022 je DOMOPLAN členem skupiny FIPOX, která zastřešuje české i zahraniční inovativní firmy z oblasti developmentu a trvalé udržitelnosti. Cílem FIPOXu je poskytnout svým členům zázemí a podporu pro jejich další rozvoj a naplňování hodnot společenské odpovědnosti. Více informací o FIPOXu se dozvíte na webových stránkách nebo na sociálních sítích (LinkedIn, Facebook, Instagram).