husqvarna

V Janově začala příprava demolice zbytků zříceného mostu

 

Janov 26. ledna (ČTK) - V Janově se chystají odstranit západní část mostu, který se loni v srpnu zřítil. Informoval o tom deník La Repubblica, který zároveň zveřejnil sérii fotografií z přípravy nejméně pětiměsíční demolice. Bourání mělo původně začít už 15. prosince, ale bylo odloženo, protože termín kolidoval s vyšetřováním neštěstí, při němž zemřelo 43 lidí.

V uplynulých dnech byly ze západního torza mostu odstraněny betonové zábrany, které dělily vozovku do dvou směrů. Kvůli odlehčení konstrukce byl také ze stabilní části odstraněn asfalt. Nad konstrukcí se nyní tyčí obrovský jeřáb, který zvedne ocelové konstrukce, jež podepřou části mostu. V osmi až deseti etapách budou zbylé segmenty stavby rozřezány a jednotlivé kusy jeřáb spustí na zem.

V první polovině ledna se na západní části mostu uskutečnila zátěžová zkouška. Dva dálkově ovládané vozy, každý o váze 31 tun, projely postupně oběma směry a zastavovaly na předem určených místech, aby se zjistila deformace jednotlivých částí nosné konstrukce.