Komatsu potřebuju Bagr

V Hodoníně začala oprava sportovní haly poničené tornádem, vyjde na 45 mil. Kč

Hodonín (ČTK) - V Hodoníně začala oprava sportovní haly v Lipové aleji, kterou před necelými třemi lety poničilo tornádo. Nejvíce poškozená byla střecha, vnější plášť budovy a kvůli zatečení vody také palubovka v hlavním sále. Práce vyjdou téměř na 45 milionů korun, provoz haly omezí zejména v létě. Na webu města o tom informovala jeho mluvčí Petra Kotáskova.

Budova slouží sportovcům od roku 2005. Záhy po tornádu v roce 2021 město zajistilo nejnutnější opravy, loni v létě nechalo opravit dřevěné parketové podlahy v hlavním sále. "Celková rekonstrukce však byla nevyhnutelná. Stavební práce budou zahrnovat rozsáhlou opravu a modernizaci střechy včetně klempířských prvků, výměnu opláštění bočních křídel haly i opravu obvodového pláště hlavní budovy. Na řadu přijde také oprava oken a částečně i podlah," uvedla Kotásková.

Důležitá je rovněž modernizace vzduchotechniky a s tím související silnoproudé elektrotechniky, nový bude i systém vnější ochrany před bleskem. Počítá se rovněž s novým ozvučením včetně reproduktorové soustavy. Součástí prací bude i výměna osvětlení za úspornější LED svítidla nebo výmalba.

Práce začaly v druhé polovině února, dělníci jsou zatím venku. Provoz haly bude omezený od května, město očekává ukončení oprav nejpozději v říjnu. Předpokládané náklady činí 44,8 milionu korun. Hodonín, který letos hospodaří s příjmy 752,8 miliony korun a výdaji 1,03 miliardy korun, žádá o dotaci ve výši 70 procent uznatelných nákladů z programu ministerstva pro místní rozvoj.