husqvarna

V dubnu začne modernizace koridoru mezi Ústím a Brandýsem n.O.

Ústí nad Orlicí 25. ledna (ČTK) - Správa železnic v dubnu začne rekonstrukci prvního koridoru mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. Úsek dosud nebyl modernizován.. Zakázka má hodnotu 3,396 miliardy korun, uvedla společnost v tiskové zprávě.

Práce skončí v polovině roku 2023. Zakázku vyhrálo sdružení firem Eurovia CS, Chládek a Tintěra, Pardubice, Elektrizace železnic Praha a GJW Praha. Firmy zrekonstruují téměř deset kilometrů železničního svršku a spodku. V nestabilních úsecích provedou i hloubkovou sanaci násypů.

Modernizace se zaměří také na zabezpečovací a sdělovací zařízení, trakční vedení, silnoproudé technologie a mostní konstrukce. Firmy renovují 14 mostů a čtyři propustky. Přibude také nová odbočka Bezpráví, která podstatně zvýší kapacitu provozu v silně vytíženém úseku. Zastávku Bezpráví SŽ zruší.

Kompletní přestavbu podstoupí stanice Brandýs nad Orlicí. Nová nástupiště se přesunou blíže ke kolejovému rozvětvení ve směru na Ústí nad Orlicí. Přístup na obě nástupiště bude bezbariérový, pod kolejištěm bude nový podchod. Nové zabezpečovací zařízení bude ovládané dálkově z Centrálního dispečerského pracoviště Praha.

Stavbu SŽ zaplatí také z programu Blending Call, který je založen na kombinaci příspěvku z unijního Nástroje pro propojení Evropy (CEF) a úvěru od Evropské investiční banky.