husqvarna

V České ulici v Kopřivnici se bude opravovat plynovod, ulice bude neprůjezdná

Kopřivnice (Novojičínsko) 23. června (ČTK) - Plynaři budou v České ulici v Kopřivnici na Novojičínsku opravovat plynovod, který je v havarijním stavu. Příští týden začnou stavební práce, které budu rozděleny do šesti etap a potrvají čtyři měsíce. Ulice kvůli tomu bude neprůjezdná, doprava bude svedena na ulici Obránců míru. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

Rekonstrukce potrubí byla podle ní plánována až na příští rok, avšak objevené nedostatky vyžadují rychlé řešení. "Při nedávných opravách vodovodu u střediska sociálních služeb bylo odhaleno křížení plynovodu, který byl ve velmi špatném stavu a docházelo zde k menšímu úniku plynu," uvedl vedoucí odboru majetku města Adam Ondrašík.

Plynaři podle něj záležitost začali okamžitě řešit, únik zastavili a pustili se do přípravy rekonstrukce. První etapa prací v České ulici potrvá tři až čtyři týdny. "Po dobu rekonstrukce zde bude obousměrný provoz, aby se lidé dostali až k aktuálně opravované části, tedy co nejblíže ke svým domovům, a děti do školky. Práce začnou u střediska sociálních služeb, poblíž křížení s ulicí Příčnou," dodal Ondrašík.