Cime 2 kvartál 2024

V České Lípě hledají dodavatele pro nový skatepark, soutěž vypsali už popáté

Česká Lípa 10. února (ČTK) - V České Lípě hledají dodavatele pro nový skatepark, soutěž vypsala radnice už popáté. Odhadovaná cena se postupně zvýšila téměř o polovinu na 31,5 milionu korun bez DPH. Do prvních tří výběrových řízení nikdo nabídku nepodal. V poslední soutěži dostalo město jednu nabídku, cena byla ale výrazně vyšší, než byl předpoklad, řekla dnes ČTK mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová. Radnice proto i počtvrté soutěž zrušila a dodavatele hledá znovu.

Skatepark v České Lípě vybudovali v roce 2005 za přispění dotace z programu prevence kriminality. O rok později přibyla k plechovým překážkám minirampa a park prošel rekonstrukcí. Původně byl skatepark před Sportareálem v místech, kde je dnes parkoviště v Barvířské ulici. Na současné místo za Sportareál blíž k silnici I/9 ho přesunuli v roce 2013. Plechové překážky tehdy opravili a natřeli speciálním nátěrem. "Skatepark vedle zimního stadionu už ale nevyhovuje a ani plechové překážky nejsou v dobrém stavu," doplnila mluvčí.

Radnice se proto rozhodla vybudovat zcela nový areál na louce mezi Základní školou Špičák a protihlukovou stěnou v Purkyňově ulici. Poprvé město soutěž na dodavatele vypsalo loni na jaře s tím, že na podzim už měl nový areál sloužit. To se ale nepovedlo. "Stavba skateparků je speciální záležitost, které se věnuje jen několik firem v republice. Nicméně se nevzdáváme a věříme, že se zhotovitele najít podaří," řekla Kňákal Brožová. Lhůta pro podání nabídek končí v úterý 28. února.

Na sportovišti budou prvky nejen pro skateboarding, ale také pro stále oblíbenější parkour. "Věřím, že v parku najdou útočiště i další mladí lidé z České Lípy. Areál bude poskytovat dostatek příležitostí ke smysluplnému trávení volného času s trochou pohybu na čerstvém vzduchu. Navíc areál bude uzpůsoben tak, aby zde bylo možné pořádat závody nebo menší kulturní akce," řekla k projektu starostka Jitka Volfová (ANO).

Projektovou dokumentaci nového skateparku zpracovala firma U/U Studio Praha. Projekt počítá s betonovými překážkami pro začátečníky i pokročilé. "Předmětem zakázky bude nejen stavba nového skateparku s betonovými překážkami, ale také vybudování chodníků, pergoly, sociálního zařízení, pobytových schodů, veřejného osvětlení, odvodnění celého areálu a úpravy zeleně. Počítá se i s výsadbou nových stromů, aby bylo v parku trochu stínu," dodala mluvčí radnice.