Cime 2 kvartál 2024

V centru Val. Meziříčí může po změně regulačního plánu vzniknout objekt s byty

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Zastupitelé Valašského Meziříčí na Vsetínsku rozhodli o zrušení regulačního plánu ve Vrbenské ulici. Mohl by tak zde vzniknout objekt s byty, případně dalšími službami, který pro lokalitu navrhl ateliér Chybík + Krištof, sdělil dnes ČTK mluvčí radnice Jakub Mikuš.

Regulační plán ve Vrbenské ulici platil od roku 2011. "Tehdejší vedení města si od jeho vydání slibovalo lepší dohled nad výstavbou v cenné lokalitě uprostřed města. Dnes už však víme, že například omezení výšky budov a další regulativy tomuto území nijak neprospěly. Proto jsme se rozhodli regulační plán, který blokoval také městské pozemky, zrušit," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Radnice může pracovat na rozvoji lokality v centru města. "Před dvěma lety pro nás zpracoval oceňovaný ateliér brněnských architektů Chybík + Krištof studii Tržnice Valmez, která řeší novou podobu obou břehů Rožnovské Bečvy v centru města. Aktuálně už pracujeme na přípravě projektu Meziříčské náplavky, která zpřístupní pravý břeh spolu s tržnicí," uvedla místostarostka.

"Díky zrušení regulačního plánu se budeme moci pustit také do přípravy projektu polyfunkčního bloku Vrbenská. Ten v rámci studie navrhuje vytvořit objekt s byty doplněný o případné další služby. Pokračujeme tak v zatraktivnění centra města a rozšíření nabídky bydlení," uvedla Wojaczková.