Cime 2 kvartál 2024

V bývalé kladenské Poldi začne stavba hal s lehkou průmyslovou výrobou

Kladno 15. listopadu (ČTK) - V areálu bývalé kladenské Poldi příští rok začne stavba hal s lehkou průmyslovou výrobou. Pozemky nakoupila skupina RSJ, budování zajistí developer Panattoni. Jde o takzvaný brownfield, který tak získá nové využití. Dvě moderní výrobní haly zaberou plochu 88.500 čtverečních metrů, vznikne zde až 2000 pracovních míst. Bourací a přípravné práce mají začít ještě letos, předpoklad dokončení je v roce 2025, řekl dnes ČTK mluvčí Panattoni Karel Taschner.

Komplex železáren Poldi v minulosti zaměstnával tisíce lidí, nyní zde působí řada firem, avšak část zůstává nevyužitá. Pozemky jsou navíc často znečištěné dřívější průmyslovou výrobou. "Nyní je konečně čas zahájit dekontaminaci území a následně vybudovat ekologicky šetrný průmyslový areál, jenž přinese prostor pro růst společností a celkové ekonomické oživení regionu s návazností na industriální historii Kladna," řekl generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

Podle člena představenstva investiční skupiny RSJ Lukáše Musila jde o druhý projekt skupiny v lokalitě. "Kladensko má obecně ideální předpoklady pro další rozvoj a i proto ve městě zvažujeme možnosti rezidenční výstavby," dodal Musil. Pro skupinu je to několikátý projekt v logistice, se společností Panattoni nyní buduje park v Jirkově u Chomutova.

Kladenský areál bude dobře dopravně dostupný, poblíž vedou dálnice D7, D6 i D5. Pět minut chůze je to na železniční zastávku Kladno-Švermov.