Cime 2 kvartál 2024

V Buštěhradu začala oprava historické budovy základní umělecké školy

Buštěhrad (Kladensko ) 1. ledna (ČTK) - V Buštěhradu na Kladensku začala oprava historické budovy základní umělecké školy, jde o barokní objekt bývalé správy panství. Rekonstrukce vyjde na více než deset milionů korun, většinu nákladů město pokryje z dotace ministerstva pro místní rozvoj. Stavba potřebuje odvlhčit zdivo i upravit některé učebny, mírně se změní i vnitřní dispozice, aby více vyhovovaly aktuálním potřebám školy, informovala starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková.

"Vysoutěžili jsme dodavatele a ten si již převzal stavbu," uvedla starostka. Hotovo by mělo být na konci listopadu 2022. Budova byla naposledy rozsáhle opravena na začátku 80. let minulého století, poté šlo jen o dílčí rekonstrukce.

Stavebníci by měli vybudovat například nové schodiště v místě, kde byl v minulosti přístavek. Stávající schodiště poté odstraní a postaví prostornou vstupní halu s posezením pro rodiče a děti. Obnova čeká také barokní klenby. Vzniknout by měla i nová ředitelna v prvním patře.

Základní umělecká škola Buštěhrad je příspěvkovou organizací města, má i několik poboček v okolních obcích. Ke konci loňského září ji navštěvovalo 347 žáků, na výběr mají hudební, výtvarný a taneční obor. Funguje od roku 1940, původně se nazývala Městská hudební škola Buštěhrad.