Cime 2 kvartál 2024

V Brně v areálu Ponávka začala stavba kancelářské budovy za 1,5 miliardy

Brno 19. srpna (ČTK) - Společnost CTP zahájila v Brně stavbu kancelářské budovy za 1,5 miliardy. Je to poslední budova, která vznikne v původním brownfieldu a zakončí revitalizaci areálu Ponávka, uvedl dnes v tiskové zprávě regionální projektový manažer CTP Michal Dospěl. Kromě budovy vznikne za 30 milionů park a třetí část cyklostezky propojující areály Ponávka a Vlněna.

Dokončení budovy A4 je v plánu na přelomu roku 2023 a 2024. V areálu Ponávka vznikl komplex rezidenčních, komerčních a industriálních budov. Projekt nabídne ve 13 patrech 25.000 metrů čtverečních kancelářských prostor, které ve spodních patrech doplní obchody nebo restaurace.

Podle architekta Studia acht Václava Hlaváčka je budova A4 směsicí moderních architektonických prvků. "Kromě funkčního designu kombinujícího hliník a sklo se budova může pochlubit také soustavou chytrých a udržitelných prvků, které ji staví vysoko mezi nejmodernější kancelářské budovy u nás," uvedl Hlaváček.

Jde o práci s dešťovou nebo odpadní, takzvanou šedou vodou i systémů světel reagujících na sluneční svit a pohyb v objektu, což povede k úsporám energií. Součástí je vlastní fotovoltaická elektrárna nebo systém větrání a výměny vzduchu. "A4 je poslední z budov, která vznikne na původním brownfieldu a zakončí revitalizaci areálu Ponávka. Poté nás čeká už jen vybrušování diamantu v podobě budovy A5, která bude stopou historie v moderní architektuře nové budovy," uvedl Dospěl.

Při obnově území kolem toku Ponávky CTP pracuje i na dalších projektech. S městem buduje park za 30 milionů, na který dá developer pět milionů. Do parku povede cyklostezka.

CTP je evropským vlastníkem, developerem a správcem logistických a průmyslových nemovitostí, kde je více než 9,5 milionu metrů čtverečních pronajímatelných prostor. Má je v deseti zemích. Do konce roku očekává společnost rozšíření portfolia na deset milionů metrů čtverečních.