Cime 2 kvartál 2024

V Brně se v neděli kvůli stavbě městského okruhu uzavře Podsednická ulice

Brno 10. prosince (ČTK) - Při stavbě velkého městského okruhu v Brně na Tomkově náměstí a Rokytově se od neděle kvůli pokračujícím pracím uzavře část Podsednické ulice. Řidiči, kteří tudy najíždějí na okruh do Svatoplukovy ulice, tak budou muset úsek objíždět po Kulkově a Rokytově. Od neděle také začnou přes Tomkovo náměstí znovu jezdit tramvaje z Husovic do Obřan, pro auta zůstane Dukelská třída nadále zavřená, uvedla v tiskové zprávě mluvčí magistrátu Radka Loukotová.

Průjezd tramvají přes velký městský okruh na Tomkově náměstí bude znamenat menší propustnost křižovatky a ve špičkách o něco delší čekání na průjezd po okruhu. Tramvaje zde budou také pomáhat při velké vlakové výluce, při níž nepojedou žádné vlaky mezi Brnem a Blanskem. Budou tak vozit cestující, kteří budou v Maloměřicích přesedat na autobusy, které budou pokračovat do Bílovic nad Svitavou a do Adamova a také k vlakové zastávce Babice nad Svitavou.

Zásadní omezení čeká automobilovou dopravu příští rok na jaře či v létě, kdy se začne postupně bourat most přes řeku Svitavu a místo dvou pruhů v každém směru se bude řadu měsíců jezdit jen jedním pruhem v každém směru. Vzhledem k intenzitě dopravy se dá předpokládat, že řidiči budou trávit v kolonách dlouhé desítky minut.