V Brně se v létě částečně uzavřou hlavní tahy na Poříčí, Bítešské a Porgesově

Brno 29. června (ČTK) - Automobilová doprava bude v Brně přes léto omezená víc, než je zvykem. Bude se pracovat na páteřních čtyřpruhových komunikacích v Bítešské a Porgesově ulici, budou se zavírat Pisárecké tunely a také bude výrazně omezena automobilová, cyklistická i pěší doprava na Poříčí kvůli pokračování stavby protipovodňových opatření a úpravy nábřeží, vyplývá z tiskové zprávě brněnského magistrátu.

Na Poříčí budou na prázdninové měsíce uzavřeny dva jízdní pruhy v úseku od Bauerovy po Renneskou blíže k řece. Bude se jezdit jedním pruhem v každém směru na druhé polovině vozovky. Jeden jízdní pruh se uzavře také blíže řece mezi Heršpickou a viaduktem. Zcela bude uzavřená Renneská od Poříčí k Vojtově a také Táborského a Štýřické nábřeží včetně cyklostezky od Štýřického nábřeží po Kamennou. Chodci se na Holandskou dostanou po provizorním chodníku.

Velký městský okruh v Porgesově ulici se bude opravovat od 10. července do 18. srpna po etapách, aby byl v každém směru vždy průjezdný jeden jízdní pruh. Od 23. července do 4. srpna bude uzavřený nájezd z kruhového objezdu z Cimburkovy na Porgesovu a výjezd z Porgesovy na třídu Generála Píky. Nájezd a výjezd z Porgesovy na třídu Generála Píky bude uzavřený také od 5. do 11. srpna. Nájezd z Křižíkovy na Porgesovu ve směru na Svitavy zůstane zcela uzavřený od 12. do 18. srpna.

Bítešská ulice, která je dálničním přivaděčem, se začne opravovat od 2. července. Do 10. července bude kvůli pracím uzavřený Pisárecký tunel směrem do města. Do 20. července bude také částečně uzavřená část jízdního pásu v Bítešské směrem do města. Kvůli tomu bude uzavřený nájezd z Jihlavské a sjezd a výjezd z kruhového objezdu na Akademickou. V dalších etapách se budou uzavírat další části opravované vozovky a v důsledku toho případně i nájezdy a sjezdy. Současně se bude opravovat ulice Netroufalky, která bude zavřená úplně od 21. července do 15. září od Jihlavské včetně omezení vjezdu do nemocnice.

Menší oprava, která také zasáhne do provozu na hlavních silnicích, se týká nájezdu z Kosmovy do Sportovní ulice u královopolského nádraží, omezený bude i průjezd z Kosmovy do Křižíkovy.