husqvarna

V Brně mezi ulicemi Křenová a Rumiště vzniknou nové družstevní byty

Brno 11. října (ČTK) – Brno na brownfieldu bývalého Dřevopodniku mezi ulicemi Křenová, Rumiště a Mlýnská plánuje postavit budovu s družstevními byty. Zároveň rozšíří dvě současné bytovky. Bude tam zhruba 250 nových bytů, investice je asi miliarda. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě.

"Nový dům bude stát na budoucí Brněnské třídě, a ač se to tak nyní jevit nemusí, bude to velmi dobrá lokalita. Zároveň chceme využít, že v místě vlastníme dva bytové domy – Rumiště 7 a 11. Nabízí se možnost jejich nástavby. Vzniklo by tak asi deset dalších nájemních bytů," uvedl náměstek pro bydlení Jiří Oliva (ČSSD). Tři městské bytovky by tak spolu s dalšími budovami vytvořily uzavřený blok s vnitřním dvorkem mezi současnou ulicí Rumiště z jedné strany a nově vzniklou Brněnskou třídou.

Brno nyní hledá projektanta, který by stavbu navrhl a práce zkoordinoval s výstavbou Brněnské třídy a obnovou říčky Ponávky. V současnosti je brownfield zastavěn objekty bývalého Dřevopodniku, které město musí nejprve zbourat. Zatím se uskutečnil například hydrogeologický a inženýrsko-geologický průzkum včetně sondování. Kromě těchto podkladů bude mít projektant k dispozici i objemovou studii lokality a technickou studii plánované Brněnské třídy.

Náklady podle odhadu dosáhnou zhruba jedné miliardy korun. Do roku 2024 chce mít město hotový projekt. Následovat budou demoliční práce a začne výstavba, hotovo by mohlo být v roce 2027.