husqvarna

V březnu začne stavba kruhového objezdu u obce Plazy na Mladoboleslavsku

Plazy (Mladoboleslavsko) 24. února (ČTK) - V druhé polovině března začnou stavbaři stavět kruhový objezd u obce Plazy na Mladoboleslavsku. Bude stát téměř 26 milionů korun bez DPH a hotový by měl být na konci srpna. Zakázku získala společnost SaM silnice a mosty. ČTK o tom dnes informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Současnou křižovatku frekventované silnice I/16 a dvou silnic třetí třídy stavbaři přestavějí na kruhový objezd ve tvaru elipsy s délkou hlavní osy 40 metrů a délkou vedlejší osy 30 metrů. Objezd bude dlouhý 92 metrů.

Stavbaři také obnoví autobusové zastávky linkové a městské dopravy u křižovatky, umístěny budou mimo jízdní pruhy. "Upraveny budou větve křižovatky silnice III/2768 ve směru na Plazy v délce 73 metrů a silnice III/27515 ve směru na Kolomuty v délce 257 metrů. Pro požadované napojení na okružní křižovatku bude nová trasa silnice III/27515 mírně odkloněna od původní polohy," řekl Buček. Součástí stavby je i chodník pro pěší k autobusovým zastávkám a nové veřejné osvětlení.

Stavbaři budou stavět za plného provozu, řidiči budou jezdit kyvadlově. Plánovaná oprava sousední křižovatky u Řepova zřejmě začne až po dokončení kruhového objezdu u Plaz.