V Bohumíně vznikne Ottův park, bude vedle stavebních parcel

Bohumín (Karvinsko) 19. ledna (ČTK) - V Bohumíně na Karvinsku se chystá výsadba v nově vznikajícím Ottově parku v blízkosti stavebních pozemků v lokalitě Petra Cingra. Město tam připravuje 39 parcel pro výstavbu rodinných domů, první z nich chce zájemcům nabídnout v licitaci příští týden, řekla ČTK mluvčí radnice Jana Končítková.

"Radnice u nabízených stavebních parcel slíbila vybudovat i zelenou oázu. Její výsadbu chce stihnout do konce letošního roku. Městští zastupitelé pro ni na doporučení odborníků vybrali název Ottův park, a to po čestném občanovi a dlouholetém starostovi Bohumína. Karl Ott se na začátku 20. století zasadil o rozvoj zdejší infrastruktury," uvedla mluvčí.

V příštích měsících by na ploše za supermarketem měly přibýt tisíce keřů, květinové záhony, stovky listnatých stromů i desítky jehličnanů. Hlavním prvkem parku budou dvě dubové aleje lemující chodníky a doplní je další listnaté stromy, které se v Česku běžně vyskytují. "Například buky, javory, olše a další. Jedná se o odolné dřeviny, které se dokáží dobře adaptovat na naše podmínky,“ uvedl Rostislav Palán z odboru životního prostředí a služeb radnice. Z jehličnanů se pro výsadbu počítá s borovicí lesní a jedlí normandskou. Z velkých keřů budou v lokalitě třeba dříny obecné a využity budou také trvalky a traviny.

"Součástí nové obytné zóny bude kromě parčíku i kompletní infrastruktura, veřejné osvětlení a inženýrské sítě. Lokalitou povedou chodníčky i cyklostezka. V místě bude i nově vymodelovaný kopec," doplnila mluvčí.

Parcely vznikají v místech bývalé bytové kolonie. Vybydlené domy dalo město zbourat a připravilo projekt, který má proměnit celou oblast na pomezí Pudlova, Nového Bohumína a Starého Bohumína. Náklady na celý projekt přesáhnou 60 milionů korun. Prvních 12 stavebních parcel město nabídne v licitacích mezi 24. a 26. lednem. Vyvolávací cena bude 1089 korun za metr čtvereční. Konkrétní termíny licitací k jednotlivým pozemkům najdou zájemci na webových stránkách města.