husqvarna

V Bohumíně se chystá pětiměsíční oprava Lidické ulice

Bohumín (Karvinsko) (ČTK) - V Bohumíně na Karvinsku příští týden začne oprava Lidické ulice. Silnice, která je jedním z hlavních tahů pro nákladní dopravu, je v havarijním stavu. Řidiči se musí připravit na dopravní omezení, která potrvají pět měsíců. Přes silnici budou moci projíždět pouze autobusy a dopravní obsluha tamních průmyslových areálů. Kraj do kompletní přestavby silnice a opěrných zdí investuje 31 milionů korun. Novinářům to dnes sdělila mluvčí radnice Jana Končítková.

"Oprava Lidické ulice je plně v kompetenci Správy silnic Moravskoslezského kraje. Dlouhodobě jsme na potřebu její celkové rekonstrukce upozorňovali s tím, že komunikace je kvůli neúměrnému přetížení v nevyhovujícím stavu. Až půlmetrové výmoly silničáři každoročně zalepili pouze provizorně, takže se po každé následující zimě v silnici objevovaly znova a ve větším rozsahu," uvedl místostarosta Lumír Macura (ČSSD).

Správa silnic předpokládá, že oprava potrvá od 29. května do 25. října. "Během rekonstrukce dojde k úplné uzavírce pro tranzit mimo autobusy, dopravní obsluhu a vozidla stavby. Objízdná trasa povede po ulicích Za Věží, Jana Palacha, Štefánikova a Čs. Armády. Vzhledem k tomu, že po Lidické ulici jezdí převážně kamionová doprava do místních průmyslových podniků, která ji bude moci využívat i po dobu opravy, nepředpokládáme ve městě výraznější dopravní komplikace," doplnil Macura.

Součástí opravy je rekonstrukce tří opěrných zdí a stavba nových opěrných zdí ve dvou úsecích v délce 473 metrů podél průmyslových areálů. V plánu je i rekonstrukce dešťové kanalizace a oprava samotné komunikace v délce téměř jednoho kilometru. Město už v roce 2019 nechalo v lokalitě upravit chodníky a veřejné osvětlení.

"Do silnice zasahují železniční přejezdy vleček, které jsou soukromým majetkem, a kraj jejich rekonstrukci neplánuje. Proto jednáme s jejich majiteli a současně s Drážním úřadem o nutnosti jejich opravy, aby silnice byla zrenovována kompletně,“ řekl Macura.