Cime 3 kvartal 2024

V Berouně by měl vzniknout nový kruhový objezd pod D5 v Koněpruské ulici

Praha/Beroun 15. prosince (ČTK) - V Berouně by měl vzniknout nový kruhový objezd pod dálnicí D5 v Koněpruské ulici. Předpokládané náklady jsou 167 milionů korun, stavět se má v letech 2024 až 2026. Krajští radní dnes schválili projektový záměr, hejtmansví chce na akci získat dotace z národních i unijních zdrojů, informoval dnes ČTK mluvčí kraje David Šíma.

Na objezd u sjezdu z dálnice na 18. kilometru by se měl napojit i obchvat nedalekého Králova Dvora. Součástí akce bude také vybudování mostu přes říčku Litavku.

Radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS) připomněl, že jde o komunikaci, která je silně vytížená. Sbíhají se tam dopravní proudy z D5, na dálnici i ze širokého okolí Berouna. "Cílem je zvýšení bezpečnosti a zklidnění provozu v dané lokalitě, zlepšení nevyhovujícího stavebně technického stavu a zajištění bezproblémového průjezdu osobních i nákladních automobilů," uvedl Bendl.

Součástí projektu jsou také přeložky inženýrských sítí, výstavba provizorních komunikací kvůli zajištění obslužnosti vlakového a autobusového nádraží, odvodnění celého úseku a instalace dopravního značení.