Komatsu potřebu bagr

V Aši začala rekonstrukce městského průtahu za 136 milionů korun

Aš (Chebsko) (ČTK) - V Aši na Chebsku začala dnes rekonstrukce silničního průtahu městem za 136,2 milionu korun. Vozovka bude mít nový povrch, sjednotí se šířka jízdních pruhů, přibudou parkovací místa či přechody pro chodce. Největší současná dopravní investice Karlovarského kraje skončí na podzim příštího roku. Díky úpravám se tak na jednom z nejvytíženějších úseků ve městě zvýší bezpečnost a plynulost provozu, řekl dnes novinářům ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Jiří Šlachta.

Denně tímto úsekem projedou stovky osobních i nákladních aut. "Je to hlavní příjezdová komunikace do Aše a je to také komunikace, kterou využívají i nákladní automobily jedoucí do Hranic. Je velice zatěžovaná a sice vypadá, že je v dobrém stavu, ale to je jen díky záplatování z loňska. Jinak opravdu potřebuje rekonstrukci, protože tam bývají velké díry," řekl starosta Aše Vítězslav Kokoř (ANO).

Rekonstrukce se dotkne ulic Hlavní a Chebská a úseku od kruhové křižovatky na obec Nebesa. Celkově jde téměř o tříkilometrový úsek. Po dobu prací budou muset řidiči počítat s výrazným dopravním omezením. "Celá uzavírka naplánovaná není, ale budou zde ve čtyřech etapách semafory. Připravená je souběžná komunikace Komenského, která prošla drobnou opravou tak, aby ji místní mohli využívat," řekl Šlachta

Krajští silničáři za rekonstrukci zaplatí 112,9 milionu korun, přičemž 91,4 milionu by měla pokrýt přislíbená evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Město Aš poskytne 23,3 milionu korun. Z těchto peněz budou financovány úpravy a doplnění chodníků, nástupišť, autobusových zastávek, veřejné osvětlení, parkovací zálivy a úpravy vegetace.