husqvarna

V areálu ústecké Masarykovy nemocnice bude parkovací dům

Ústí nad Labem 6. května (ČTK) - V areálu ústecké Masarykovy nemocnice bude parkovací dům. Stovky míst tam budou pro zaměstnance. Náklady se odhadují na 300 milionů korun včetně DPH. Ústecký kraj chce stavbu uskutečnit formou tzv. PPP projektu, počítá tedy se s tím, že soukromý investor objekt zaplatí, postaví a po dobu platnosti kontraktu i udržuje. Úhradu vynaložených nákladů pak pokryje zejména výběr parkovného. ČTK o tom informoval mluvčí kraje Martin Volf.

Objekt má stát v technické části areálu mezi pavilony F (prádelna) a O (protetika). "Zahájení výstavby se bude odvíjet od výsledku probíhajícího zjišťovacího řízení a následné veřejné zakázky, dokončení předpokládáme přibližně do konce roku 2023, tedy v souladu s plánovaným termínem zprovoznění aktuálně probíhající výstavby nového pavilonu s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními, včetně umístění kardiochirurgie," uvedl Petr Malý, ředitel Krajské zdravotní, pod níž ústecká nemocnice patří.

U nemocnice je nyní malé parkoviště, parkuje se i v areálu u jednotlivých pavilonů. Míst je nedostatetek i s ohledem na stavbu nového pavilonu a stavbu Fakulty zdravotnckých studií Univerzity J. E. Purkyně. "Parkovací dům by měl sloužit především k parkování zaměstnanců Krajské zdravotní," uvedl hejtman Jan Schiller (ANO). Tím se podle něj v areálu uvolní víc míst pro veřejnost.

Konkrétní počet míst v parkovacím domu zatím podle mluvčí Krajské zdravotní Jany Mrákotové není znám. "Každopádně přinese velkou úlevu pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice, míst je opravdu kritický nedostatek," řekla dnes ČTK Mrákotová.

Podle oznámení zveřejněném v informačním systému EIA je plánováno celkem 612 stání, z toho 13 stání pro vozidla přepravující lidi s pohybovým postižením. Objekt má mít osm podlaží, dva výtahy, automatický závorový systém na zaměstnanecké karty. Z rozhodnutí krajského odboru životního prostředí parkovací dům v areálu Masarykovy nemocnice nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle zákona o vlivu stavby na životní prostředí (EIA).