Komatsu potřebuju bagr

Územní rozhodnutí pro západní část obchvatu Krnova je pravomocné

Krnov (Bruntálsko) 20. září (ČTK) - Územní rozhodnutí pro stavbu západní části obchvatu Krnova na Bruntálsku je pravomocné. Stavba za 1,2 miliardy korun by měla začít pravděpodobně v roce 2027. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 a náměstek opavského primátora Michal Jedlička (KDU-ČSL). Nová komunikace převede zejména kamionovou dopravu mimo obydlenou zónu města. Projektovou dokumentaci si za více než 700.000 korun nechalo vypracovat Krnov. Chce tak stavbu urychlit.

"To, že toto rozhodnutí nabylo právní moci, je velmi dobrá zpráva. Je to významný krok v pokračování přípravy této pro Krnov klíčové dopravní tepny," uvedl Jedlička. Starosta Krnova Tomáš Hradil (Krnovští Patrioti) dodal, že město se na přípravě stavby aktivně podílelo. Stálo nás to hodně úsilí, ale to se nám jednoznačně vyplatilo,“ uvedl Hradil. Při stavbě této části obchvatu budou vybudovány lávky, které zajistí bezpečný pohyb pěších v oblasti.

Podle Hradila je krnovská radnice připravena ve spolupráci s ostravskou správou Ředitelství silnic a dálnic ČR komunikovat i s vlastníky pozemků dotčených etapou západního obchvatu. "Je to nejen v zájmu státu, ale i v našem. Jsme na tuto vzájemnou debatu připraveni. Pevně věříme, že stát co nejrychleji vyhlásí výběrové řízení na dokumentaci pro stavební povolení,“ uvedl místostarosta Krnova Pavel Moravec.

Délka nové komunikace, která má být dokončena v roce 2028, přesahuje 3,4 kilometru. Součástí stavby budou i dva mosty dlouhé 171 a 185 metrů. Odhad stavebních nákladů se pohybuje okolo 1,2 miliardy korun. Město plánuje obchvat přemostit dvěma lávkami pro pěší a cyklisty. Nacházet se budou na modré turistické značce mezi Ježníkem a Bezručovým vrchem a na vycházkové trase, jež vede z Kabátova kopce na ježnickou rozhlednu.