Ústí nad Orlicí nevzdává plánu postavit v areálu bývalé textilky parkovací dům

Ústí nad Orlicí (ČTK) - Ústí nad Orlicí se nevzdává plánu vybudovat v areálu bývalé textilky Perla 01 parkovací dům. Nedávno město neuspělo se žádostí o dotaci na projekt, nyní ji chce podat znovu. Radnice se chce poučit z hodnocení první žádosti a upravit podle něj dřívější podklady, řekl ČTK starosta Petr Hájek (sdružení Oušťáci).

"Při hodnocení byly vyspecifikovány nedostatky, které v projektové dokumentaci byly. Nejsou tak zásadní, takže je ještě dokážeme zapracovat. Dokud nebude finanční alokace vyčerpaná, budeme se snažit podat žádost ještě jednou," uvedl Hájek. Dotaci chce město získat z Integrovaného regionálního operačního programu,

Parkovací dům má mít kapacitu 246 míst. Náklady radnice dříve odhadovala na 90 milionů korun Kč včetně DPH, nyní by byly pravděpodobně vyšší. S účastí soukromého developera na výstavbě město nepočítá. Chce mít parkování bezplatné, což by u komerčního projektu nebylo možné.

V areálu Perly 01 již město jednoduché parkoviště vybudovalo. Plochy jsou zpevněné, povrch tvoří recyklovaný asfalt, v místě je veřejné osvětlení. Podle Hájka zatím plocha postačuje, proto není nutné s výstavbou parkovacího domu spěchat.