Komatsu potřebu bagr

Ústí nad Labem vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele opravy běžecké dráhy

Ústí nad Labem (ČTK) - Krajské město Ústí nad Labem vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele opravy běžecké dráhy na městském stadionu zhruba za 12,5 milionu korun bez daně. Dráha z roku 2006 je podle náměstkyně primátora Věry Nechybové (nez.) ve špatném technickém stavu. S opravou město počítalo už loni, nakonec prostředky přesunulo na letošní rok. Důvodem byl nedostatek přidělených financí.

"Stávající tartanový povrch je už díky stáří v takovém stavu, že se odlupuje a neposkytuje atletům komfort takový, jaký pro svou činnost potřebují," uvedla Nechybová. O plánovaných úpravách vedení města informovalo jak atlety, tak i další sportovce, kteří ovál používají při trénincích. "My jsme dopředu naplánovali harmonogram tak, aby jim příliš nezasahoval do jejich činnosti," doplnila náměstkyně.

Město požádalo o dotaci Národní sportovní agenturu (NSA). Nechybová uvedla, že městu zatím nedorazilo stanovisko. "Díky tomu dlouhému procesu hodnocení by se nám realizace posunula někdy na podzim a to už by nebylo možné vůbec realizovat," podotkla náměstkyně. Ústí usiluje o dotaci z NSA také na vybudování tenisové haly.