Komatsu potřebu bagr

Ústí nad Labem vyhlásilo nové výběrové řízení na městského architekta

Ústí nad Labem (ČTK) - Ústí nad Labem vyhlásilo nové výběrové řízení na městského architekta. Do prvního konkurzu se v rozporu s podmínkami výběrového řízení přihlásila skupina tří architektů, kteří chtěli funkci vykonávat společně. Radní se proto rozhodli upravit podmínky. Novinářům to dnes řekl primátor Petr Nedvědický (ANO).

"My jsme dali výběrové řízení na jednoho jediného architekta, a přihlásili se nám tři," uvedl Nedvědický. Podle něj šlo o kvalitní uchazeče, se kterými by město mohlo spolupráci navázat. Jednou z úprav podmínek ve výběrovém řízení tak byla úprava pracovní doby z pevné na pružnou. Pokud by se městu architekta sehnat nepodařilo, bylo by podle Nedvědického případně možné práci trojice fakturovat.

O zřízení oddělení kanceláře architekta města pod kanceláří primátora rozhodla rada letos v lednu. V minulém volebním období prosazovalo opoziční PRO! Ústí zřízení příspěvkové organizace kanceláře architekta města. Kvůli tomu, že proti hlasovaly ANO a ODS, tehdy hnutí PRO! Ústí vypovědělo koaliční smlouvu.