Komatsu potřebuju Bagr

Ústí nad Labem opraví dva domovy pro seniory za 5,2 milionu korun

Ústí nad Labem 9. prosince (ČTK) - Ústí nad Labem provede úpravy dvou domovů pro seniory za 5,2 milionu korun. V Chlumci firma vymění okna téměř za 3,2 milionu korun, v Doběticích budou moci klienti využívat po úpravách bezbariérová sociální zařízení za 2,2 milionu korun, dotace od ministerstva práce a sociálních věcí činí více než 1,6 milionu korun. Novinářům to řekl náměstek primátora Tomáš Vlach (ANO).

"My se snažíme pravidelně domovy vybavit tak, aby byly provozně co nejméně nákladné, aby byly úniky tepla co nejmenší. V domově v Doběticích jsou stará dřevěná okna, to znamená, že to určitě přispěje ke snížení nákladů," uvedl k opravě domova pro seniory v ulici Šrámkova. Město podle něj plánuje i kompletní zateplení budovy. Hotovo by mělo být nejpozději příští rok.

Rada schválila přidělit veřejnou zakázku na výměnu 322 oken Petru Pacandovi. Vybíralo se ze čtyř nabídek. První etapa by měla být dokončena za dva měsíce od podepsání smlouvy.

Bezbariérové sociální zařízení v Chlumci by mělo přispět k většímu komfortu klientů, zajistí i větší bezpečnost a podpoří soběstačnost seniorů.