Cime 2 kvartál 2024

Ústí nad Labem hledá zhotovitele první etapy opravy Mezní silnice

Ústí nad Labem 16. září (ČTK) - Ústí nad Labem hledá zhotovitele první etapy opravy silnice v Mezní ulici. Zhruba dvoukilometrový úsek má podle mluvčí radnice Romany Macové vyjít na 85 milionů korun bez daně. První etapa bude městskou kasu stát necelých 17 milionů korun bez daně. V úvodní fázi stavbaři opraví úsek Větrná - Maková. Ze zadávací dokumentace vyplývá, že jde o páteřní komunikaci sídliště Severní Terasa. Mimo automobilů silnici využívají také trolejbusy a autobusy.

V rámci této etapě stavbaři zpevní plochu a komunikaci, rekonstruují veřejné osvětlení, odvodňovací prvky a přilehlé chodníky a vymění svodidla," uvedla Macová. Vedoucí odboru dopravy a majetku na ústeckém magistrátě Dalibor Dařílek dnes ČTK řekl, že by první etapa mohla být hotová asi v polovině příštího roku. Provoz zůstane zachován, doplnil. "U dalších etap záleží na novém vedení, jestli budou schváleny peníze v rozpočtu na rok 2023," sdělil vedoucí. Rekonstrukce je podle něj rozdělená na osm etap.

Oprava čeká také ulici Výstupní, podle předpokladu za ni město zaplatí asi 70 milionů korun. Zhruba dvoukilometrový úsek, který spojuje části města Dobětice a Krásné Březno, je místními kritizován pro výmoly a nerovnosti. Rekonstrukce měla začít letos, Dařílek řekl, že se teprve bude vydávat stavební povolení. "Museli jsme předělat některé dokumenty," uvedl vedoucí. Silnice se bude dělat celá najednou, protože ji podle Dařílka není možné rozdělit do etap. "Bude se dělat kompletně silnice, chodníky i zeleň. Zvlášť budou pruhy pro cyklisty. Kdybychom opravu rozdělili do etap, jednotlivé úseky by na sebe nenavazovaly," řekl Dařílek.

Komunikace v havarijním stavu se bude opravovat nejméně rok. Na řidiče čeká dopravní omezení, což bude podle vedoucího zřejmě spočívat v zúžení jízdních pruhů. Komunikace má ve směru na Dobětice předjížděcí pruh, opravovat by ji měla vítězná firma po polovinách.