husqvarna

Ústí nad Labem hledá projektanta na opravu jižního křídla magistrátu

Ústí nad Labem (ČTK) - Ústí nad Labem vyhlásilo veřejnou zakázku na projekt opravy jižního křídla magistrátu, která má stát více než 100 milionů korun. Město předpokládá, že projekt vyjde na 4,1 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. K zakázce radní schválili také zadávací dokumentaci. Po rekonstrukci vznikne v bývalém provozu jídelny a dalších prostorech přepážkové pracoviště. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Tomáš Vlach (ANO).

"Máme zájem zlepšit zázemí pro návštěvníky, kteří si potřebují vyřídit občanské průkazy a další doklady," uvedl náměstek. Podle něj je nynější zázemí zastaralé a oprava přinese větší komfort a modernější prostředí. Vedle přepážkového pracoviště se počítá i s vybudováním skladů a archivů, pořízením přístrojového vybavení a informačních systémů. Zrekonstruované prostory budou sloužit zejména pro odbor správní a živnostenský, pokladnu a podatelnu. Součástí má být i dohledové stanoviště městské policie a Czech Point. Rekonstrukce vnější části bude zahrnovat opravu konstrukce, obvodových stěn, střechy, oken a vstupních dveří. Cílem je, aby objekt splňoval parametry energeticky úsporné stavby s alternativními zdroji.

Město na opravu projekt už mělo, v minulosti vypsalo i veřejnou zakázku, tehdy se však nikdo nepřihlásil. Radní Pavel Tošovský (nez.) ČTK řekl, že byl projekt zastaralý, vítězná firma z něj nicméně může při tvorbě nové dokumentace některé informace čerpat.