Cime 2 kvartál 2024

Ústí n. L. investuje téměř 6,5 mil. korun do opravy plochy před magistrátem

Ústí nad Labem (ČTK) - Ústí nad Labem investuje bezmála 6,5 milionu korun bez daně do opravy plochy před magistrátem. O veřejnou zakázku se ucházely čtyři firmy, s nejnižší nabídkou přišel Stostav. Žulové desky do konce srpna nahradí nová kamenná dlažba. Novinářům to dnes řekl primátor Petr Nedvědický (ANO). Nynější povrch je poničený, desky jsou místy zlámané, některé se viklají.

"Soutěž byla vyhlášena před dvěma měsíci. Jedná se o opravu plochy, kde jsou díry a odskakující kameny. Původně to bylo vyhlášeno s cenou devět milionů korun," uvedl Nedvědický. Opravovat se bude dlažba od podchodů, které jsou po obou stranách vstupu na magistrát, po vodní prvky.

Veřejnost žádné větší omezení nečeká. Primátor řekl, že během oprav budou vytvořeny koridory tak, aby mohli lidé pohodlně procházet. Stejně tomu je posledních několik dní kvůli opravě prasklého potrubí v jednom z podchodů.

Zásah do Lidického náměstí, které se rozprostírá mezi magistrátem a Severočeským divadlem, zatím město neplánuje. "Považujeme ho za relativně slušné," podotkl primátor, podle kterého je třeba nejprve upravit Mírové náměstí. Někteří místní si dlouhodobě stěžují na to, že jde jen o betonovou plochu. V horní části u Paláce zdar jsou lavičky, mezi nimi jsou vodní prvky. Prostor je doplněný o několik stromů. Ve spodní části jsou v jarních a letních měsících patrové květináče s muškáty. "Pokud by někdo zasahoval do náměstí, tak jedině prostřednictvím architektonické soutěže," dodal Nedvědický.