Komatsu potřebu bagr

Ústí n. L. chystá opravy chodníků a komunikací za více než 16 mil. Kč

Ústí nad Labem 19. ledna (ČTK) - Rada Ústí nad Labem vybrala zhotovitele několika veřejných zakázek na opravu chodníků a komunikací. Za 13,3 milionu korun bez daně stavbaři opraví povrchy vozovek v několika ulicích na Bukově. V lokalitě se počítá také se zvýšením počtu parkovacích míst a se snížením rychlosti z 50 kilometrů v hodině na 30. Měla by se tak zvýšit bezpečnost v okolí základní školy ve Vojnovičově ulici. Město chystá též opravy chodníků v Krásném Březně, na Střekově a v Neštěmicích. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS).

Silnice na Bukově se budou opravovat ve čtyřech etapách, práce by měly být hotové do konce září. Řidiči by tak měli počítat s omezením v ulicích Školní, Návětrná a Vojnovičova. Náměstek primátora Michal Ševcovic (Pro Zdraví a Sport) uvedl, že se počítá se snížením rychlosti na 30 kilometrů v hodině také například na Klíši. Podle něj by se časem mohla Zóna 30 zavést u všech školských zařízení.

V Krásném Březně vyjde oprava chodníku na 1,4 milionu korun bez daně. Nový povrch bude od Neštěmické ulice po ulici Výstupní. Stavební práce budou rozděleny podle Tošovského do dvou etap. Rekonstrukce začne 15. března a potrvá asi 13 týdnů. Od 18. dubna do 19. června se budou opravovat chodníky na Střekově v ulicích Raisova a Na Pile za 1,1 milionu korun. Za půl milionu korun dělníci zrekonstruují chodník ve Studentské ulici. Opravy potrvají od 21. března do 29. dubna.